Osobák pokořen

Na konci května jako každý rok jsme s kamarády vyrazily na soukromý rybník Letiny u Plzně a to na 72 hodin. Letos to bylo ale trošku jiné, protože jsme měli jiné místo než obvykle a to na mělčině. Po příjezdu jsme všechno naházeli do lodi a směřovali směr mělčina. Montáže a krmení jsem měl připravené už z domova a tak jsem neváhal a za nedlouho jsem máčel svoje návnady ve vodě. Po dvou hodinkách se mi rozjela cívka navijáku a na konci skončil krásný 8 kg kapr, kterému zachutnala Red Queen. 

 

1

 

Po zbytek dne se mi nepodařilo udělat záběr.Další den zhruba ve stejný čas kolem oběda se mi povedlo zdolat podobného 8 kglysce jako předchozí den, kterému stejně chutnala Red Queen.

 

2

 

 

V průběhu dne se zhoršilo počasí a začal foukat silný vítr a k tomu se přidal i déšť, který trval až do noci. V podvečer v největším dešti jsem měl parádní jízdu, ale skončilo to tím, že mi ryba vjela do vázky a tím pádem jsem o ní přišel.

 

3

 

Další den dopoledne mi během jedné hodiny přišly dva krásný kapři. První měl opět 8 kg a zachutnala mu novinka Banoffee a u druhého se mi konečně povedla zvýšit hranice 8 kg a po zvážení měl krásných 12 kg, tentokrát zabodovala jahodová popka.

 

4

8

7

 

Odpoledne se znovu rozjela cívka navijáku a po půl hodinovém zdolávání jsem byl celý šťastný, protože když jsem uviděl mohutné tělo kapra v podběráku, bylo mi jasné, že je na světě můj nový osobák. Po měření a vážení měl šupík 93 cm a 15,73 kg. Tentokrát zabodovala Red Queen s jahodovou popkou na panáčka.

 

5

 

Další den už nám zbývalo pár hodin chytání, které mi záběr nepřinesli. Nicměné za mě super výprava a už teď se těším na další. 

 

Za CarpStory team George