ŘÍČNÍ KLENOTY

Ke konci května, jsem se vydal na stejný úsek řeky. Na tomto úseku jsem na začátku května chytil pár pěkných říčních kaprů. Myslel jsem, že tento úspěch nejde zopakovat, ale spletl jsem se. Vypravil jsem se na mělčí část řeky, kde jsem věděl, že se chytají hezké ryby nyní na přelomu jara a léta. A teď už něco k mé strategii na řece. Vždy jsi svoje lovné místo chodím předem omrknout a proházet olovem, jestli nejsou na dně nějaké nečistoty, a vyhledat tvrdá místa. Také vždy předkrmuji místa pouze samotnýma koulema v boosteru a jen pár koulí kolem vytipovaného místa.

FullSizeRenderIMG_0065

Jednu noc před výpravou si připravím do kýble boilies a předmočím si je, aby byly atraktivnější ve vodě. A ještě k montážím, používal jsem montáž na panáčka a jednoduché návazce jen ze ztužené šnůrky, háčků. Nebojím se dát větší háčky, takže velikost 4-2. A to je vše, jen tam doladit pár detailů a je hotovo. Před náhozem to ještě zatraktivním v pastě a v dipu. A teď už k samotné výpravě. Proud nebyl nikterak velký a aktivita ryb na hladině byla velká. To bylo pro mě dobré znamení. Vše jsem připravil a teď jsem se rozmýšlel co dát pod háček. Nakonec padla řada na jednu 16 milimetrovou kuličku DARK WARRIORA s malou popkou JAHODA. Vše zatraktivněné v pastě a v dipu stejné příchutě. A na druhý jsem dal to, co mi tady minule fungovalo. Malá kulička RED QUEEN s malou popkou ŠVESTKA. Na oba pruty jsem ještě přidal PVA.

 

IMG_0069IMG_0070

Po klidném pozorování pomalu tekoucí řeky se ozývá hlásič do pomalého padáčku.  Říkám si, že by to byl zase tloušť, ale na konci se objevuje něco, co jsem nečekal. Byl to Amur!!! Po krátkém boji u břehu ho mám konečně na podložce. Nebyl nikterak velkej, ale radost udělal velkou. Přendavám úspěšnou nástrahu, což byl DARK WARIOR s malou popkou JAHODA a nahrazuki zase na úspěšné místo od protějšího břehu. Do večera se nic neděje a půl hodiny před půlnocí se rozjíždí prut z koryta, které nebylo vůbec hluboké. Po 20 minutovém boji vytahuji krásného řádkového kapra na břeh. Pár fotek a jde zpět do vody. Vytahuji i druhý prut a dokrmuji kobrou, abych neplašil ryby ráno. Brzy ráno vstávám před 4 a dávám čerstvé nástrahy a můžu to tam poslat. A okolo 10 se rozjíždí montáž od protějšího břehu. Po ne moc velkém boji dostávám do podběráku krásného lysáka.

FullSizeRender (1)IMG_0066

 

Začínalo se měnit počasí a to byl čas na dokrmení a přehození prutů. V silném dešti se rozjíždí prut z koryta. Pocitově cítím, že to bude větší ryba. Po náročném souboji dostávám krásného kapra na podložku, který atakoval hranici 11 kilogramů. A to byla neskutečná radost. Do půlnoci se už nic nestalo. Zase dokrmuji, abych ráno neplašil ryby. Brzy ráno nahazuji a čekám jestli se to ještě nerozjede. A okolo 9 hodiny raní se rozjíždí prut z koryta. Tento kapr mě potrápil ze všech nejvíc, zajel mi do vázky a celou dobu se držel v proudu. Po vytáhnutí na podložku se nedivím, že byl tak bojovnej.

IMG_0071

Torpedovitý tvar těla a velké ploutve. Krásná zdravá šupinatá jikra, která vážila neuvěřitelných 12 kilogramů. Pro mě bomba ryba. Tento kapr si zobl RED QUEEN s popkou ŠVESTKA. Do konce už nic nepřišlo. Zase se mi potvrdilo, že moc nekrmit, jen pár koulí kolem montáže, dokáže dělat divy. 

Ať se vám taky povede splést toho správného kapra.

Za tým CARPSTORY Sam