Rybina Carp Hruškov 2017

 Rybina Carp Hruškov 2017

 

Zdravím všechny příznivce firmy CarpStory.

Ve dnech 28.9. až 1.10. jsme se zúčastnili s Fandou závodů, pořádaných rybářskými potřebami Rybina na Hruškově, kde jsme se snažili celých 66 hodin ulovit 3 kusy nejtěžších kaprů. 

Po příjezdu všech závodníků, seznámením s rybníkem Hruškov a občerstvením jsme přešli k losování lovných míst. Losovali jsme jako předposlední a na výběr bylo z čísel 3 a 11. Místo č.3. velice blízko chráněné zony, kde se zdržuje většina ryb a místo č.11. kde není nic zajímavého a místa v této části rybníka jsou nejspíše naprosto stejná. Takže bylo jasné, že moje šťastná ruka nás posadí na místo číslo 11. a také že ano :).

79EB6C6B-5127-4D9D-A7D5-C39B4FDC3B0BIMG_2772

Závod byl odstartován ve 14 hodin. Krmit se mohlo pouze 3x deně půl hodiny. Ke krmění jsme používali halibut pelety a kuličky Crazy Fruit ve velikosti 20mm. Fanda na své pruty zvolil pop up ananas a na druhý kuličku warrioru 16mm s ( testovací ) plovkou moruše, která se nakonec ukázala jako top kombinace. Já jsem zvolil větší nástrahu v podání Crazy Fruit 24mm a na druhý plovku Ananas.

První ryby na sebe nenechaly dlouho čekat a v podložce jsme měli mnoho kaprů kolem 6kg. Doufali jsme, že přijde větší a proto jsme si je nenechali ani vážit. Už od začátku jsme se snažili házet až pod protější břeh, odkud se pravidelně dostavovaly záběry. Po pár nezdařilých hodech bylo nutné odměřit vzdálenost. K tomu bylo použito distančních vidliček, zaklipování vlasce a pak už to šlo samo. 

2029BE0A-7F53-468F-B28F-41F8834B0F16P1010279

Následující dny se opakovaly, jen kapří aktivita nebyla na takové úrovni, jakou jsme si představovali. Občasné informace od rozhodčích o váhách kaprů do deseti kil nás udržovaly poměrně v klidu. V pátek se již vytáhli i kapři přesahující váhu deseti kil a my se stále potýkali s kapry nižší váhové kategorie. 

V sobotu ráno jsme udělali rychlých 6 ryb, a však stále to nebyly ty, které by mohly být bodovány. Alespoň jsme zjistili, co po nás chtějí. Malá kulička Warrioru v dipu s plovkou moruše bylo to pravé a tak na třech prutech byly stejné nástrahy a jeden stále hozen mimo krmné místo na jednu 24 mm kuličku Warriora s esenciálním olejem černý pepř a doufali jsme, že se dostaví pořádná ryba.

DCAEC53E-374B-44CD-964E-A1A5DEE707C5P1010277

Nakonec se i na nás usmálo štěstí a po velkém množství menších kaprů přišel konečně ten, který nás vrátil zpět do hry. Dopolední lysec si zobnul nástrahu, která byla již osvědčená na všech třech prutech a my se mohli kochat krásou 15ti kil v rukách Fandy. V podvečer se nám ještě podařilo zvednout váhu jednoho kapra nad 10 kilo, ale stále tam byla ještě jedna ryba s váhou kolem 7kg. To se Fandovi samozřejmě nelíbilo, a tak mě ráno ve 2 hodiny přišel vzbudit. V podložce jsem viděl rybu, která měla necelých 13kg. Do rána se již žádná jiná ryba nedostavila a matně jsme tušili, že jsme jediným týmem který má všechny 3 ryby nad 10 kilo. To se o pár hodin později potvrdilo a my si mohli vychutnat konečné vítězství. IMG_2796

Celý závod nás doprovázelo krásné babí léto a naše opálení v obličeji toho bylo důkazem. Jak jsem již psal Fandovi se podařilo chytit všechny 3 kapry, kteří nám zajistili prvenství ze 17ti týmů. Velké dík patří též Lukáši Vernerovi, který nám byl morální podporou a vždy když jsme něco potřebovali tak za námi dojel ( jídlo, pit, vlasec :D  ). 

 Za team CarpStory Fanda a Honza.