3.ročník LM baits cup Dešná

V termínu 13.4. až 16.4. 2017 se konal 3.ročník LM baits cup Dešná. Tento závod byl zajímavý tím, že se bodovali ryby od 8kg výš. Náš tým Carp Story se ho zúčastnil ve složení František Zelenka, Lukáš Verner, Jan Košík a maskot Bohoušek. Ve čtvrtek okolo třetí hodiny jsme dorazili k vodě. Hned jsme se vydali kolem vody, zjistit jak jsou udělané sektory a jestli neuvidíme nějaké ryby. Foukalo na hráz a tam se také ukazovali ryby. Měli jsme zhruba představu míst, která by se nám líbila. A poté to přišlo, samotný los! Nervozita stoupala. Jako první proběhl los, kolikátí půjdeme losovat naše lovné místo. Vytáhli jsme číslo 22 z 27. Honza šel tedy losova naše lovné místo s úkolem Jen ne úplnou žumpu a my byli samozřejmě nervózní. Ke konci jsme šli na řadu a vylosovali místo číslo 8. Z tohoto místa jsme měli smíšené pocity. Věděli jsme, že toto místo není nejlepší, ale že není ani nejhorší.

 

12

V 19:00 hodin večer začal závod a my jsme posílali své montáže na svá místa. Vše jsme vsadili na jednu kartu. Takže jen jeden druh boilies a to byl Dark Warrior. To si myslíme, že hrálo důležitou roli. Když kuličce věříme, nemá smysl něco vymýšlet a experimentovat jako ostatní týmy. Naše lovná místa jsme nakrmili pár kily řepky s method mixem koření a několika raketami boilies Dark Warrior s halibut peletami. Vše připraveno nezbývalo než čekat. První záběr se dostavil po několika hodinách. První ryba byl hned bodovaný kapr, takže velká radost. Vše funguje jak má. Přišla noc a povedlo se nám dalších pár bodovaných ryb. Mezi nimi byli i nebodované ryby a samozřejmě při naší smůle jich hodně mělo okolo 7,5kg. Přišel pátek ráno a začali jsme vymýšlet další strategie. Přes den nám to moc nešlo. Počasí bylo jak na houpačce a to mělo dopad i na ryby. Zjemnili jsme a nasadili pop up Ananas a Švestka. Na menší velice atraktivní nástrahy se ryby chytit nechali. Bohužel jich bylo více nebodovaných než bodovaných. Blížil se večer a s tím i průběžné výsledky. Věděli jsme, že se chytá poměrně málo ryb zatím. Takže naše čtyři bodovaný kapři nebyli zas tak málo. Průběžné výsledky byli po 19:00 a my byli na 6. místě.

421

Začínal západ slunce a s přicházející nocí nám najeli ryby do našeho místa. Během 2 hodin jsme udělali 6 bodovaných ryb. Takže se spát rozhodně nešlo! Následovala druhá noc plná očekávání. Záběr každých zhruba 45 minut, jenže ryby byli pod hranicí 8kg. Bilance za noc 7 ryb. Jen jedna ryba bodovaná. Dost dřiny a výsledek špatný. Sobotní dopoledne bylo ve znamení opět menších. Chtělo to změnu, trošku jsme upravili naší strategii. S cílem soustředit se na větší ryby. Samozřejmě to úplně nejde, ale nám se dařilo chytat větší ryby nad 10kg. Odpoledne už to bylo lepší, ryby přijeli na krmné místo a nám se je dařilo chytat do 30 minut od nahození. Krásný lisec s váhou 15.92kg odstartoval sérii záběrů.

 

35

V Sobotu okolo 5 hodiny odpolední bylo k vidění další průběžné výsledky závodu. Náš tým se byl na 4.místě o 2kg. Tímto jsme věděli, že nás čeká poslední noc a že musíme pořádně bojovat. Naše série záběru pokračovala dál. Před půlnocí přišel záběr a dlouhé opatrné zdolávání a úspěšné podebrání velkého lisce s nadějí o největší ryby závodu. Rozhodčí byli okamžitě u nás, vlastně jako vždy když byla ryba v podložce. Váha se zastavuje na 18,40kg. Radost i lehké zklamání protože na největší rybu závodu nám chybělo 600g.

226

7

To jsme ale nevěděli, že to byla do rána poslední bodovaná ryba. V noci jsme měli samé nebodované ryby a byli jsme z toho velmi špatní. Je 6 hodin ráno a my snídáme, poslední 4. hodiny závodu. Nevzdáváme to a makáme do posledních minut. To se nám vyplácí, za 4 hodin jsme chytli zhruba 10 ryb z toho čtyři ryby bodované ryby okolo 10kg. Závod v 10:00 skončil a my jsme začali balit.

2324

Byli jsme nervózní, jak to všechno dopadne. Udělali jsme maximum. S doufáním že to bude na bednu stačit. A také že stačilo!!

25

Celkem chyceno 26 bodovaných ryb s celkovou hmotností 271,36kg.

Všechny ryby jsme chytli na Dark Warrior v dipu 16 a 20mm, pop up Ananas a Švestka 12mm.

Celkově zkrmeno zhruba 25kg mixu velikostí 16 a 20mm Dark Warrior, 20kg Halibut pelet, 15kg Method mixu koření a trochu té řepky