Příseka

Ahoj Kamarádi a kolegové ????️

Nacházím se na soukromé vodě Jezero Příseka.

Je to moje srdcová voda,protože je tu hezký klid a velké ryby, které zde plavou,se dají přelstít jen těžce.Zatím se nám daří střídavě.Sedíme tu od včerejšího rána a první kontakt s rybou mi přišel až včera večer.Krásný,pomalý souboj na banánovou plovku dával tušit lepší kus,ale když už sem viděl siluetu krásného lysce,v tom momentě boj vyhrál a já jen polkl na sucho a něco nepublikovatelného prohodil. V noci a ráno se to samé přihodilo i kolegovi a nálada byla na bodu mrazu.

IMG_20200627_071916 (2)

Ráno mě v 6.00 vzbudil budík na převezení, ale nechtělo se mi z vyhřátého spacáku. Řekl jsem si,ještě chvilku a zabral znovu. V tom mi u hlavy zařval příposlech. Brutální jízda a já hned naboso totálně mimo letím ke stojanu. Chvilku mi trvalo než sem zjistil, kde jsem,co se děje a který prut je vlastně v akci. Však to všichni známe????.Po 10 minutách boje hlavně kolem břehu už navádím kapra do podběráku.Nádherný, dlouhý šupík, který jel jako parník, už se koupe v podložce.90cm-11,24kg.

IMG_20200627_224930 (2)

Slušná rybka na začátek. Po dokumentaci jsem ho ihned pustil a znovu zavezl a usedl ke snídani.Jen sem se napil ranní kávy a zakousl se do snídaně,druhý prut v akci.Záběr od potopené břízy. Kapr se do ní snažil dostat,ale nedal jsem mu příležitost.Za chvilku už měřím lysáka v podložce.76cm a 10,24kg.Super.

IMG_20200628_202634 (2)

Po puštění kapříka jsem znovu zavezl prut a pokračoval ve snídani. Obě ryby přišly na plovku pepř. Poté se nic nedělo a kolega pronesl, blíží se poledne, chtělo by to poledňáka. V ten moment jízda znovu na prut u břízy a znovu bílý pepř. Po chvilkovém boji sem zdolal krásného, sluníčkového lysce.Na 66cm byla jeho váha úctyhodných 7kg.Po puštění zpět už se nic neděje.Začíná být teplo,takže aktivita ryb se snižuje,ryby se vyhřívají.Uvidíme,co se bude dít večer.Ještě se ozvu.

Za Carpstory tým Míra