Jezerní bojovníci

Čau, netrvalo to ani tři dny od poslední výpravy s Ondrou a už jsme vyrazili na další výpravu. Tentokrát jsme se vydali na jedno velké svazové jezero. Po příjezdu bylo naše vytipované místo obsazené, ale to nám nevadilo a šli jsme na druhé vyhlédnuté místo. Tuto vodu jsme vůbec neznali a proto jsme jako tradičně vzali marker a proházeli olovem. Hloubka se pohybovala okolo 2 metrů a byla tam jedna hrana do 3 metrové hloubky. Dno bylo převážně štěrkovité a místně pískové.

unnamed (5)

Naše krmná strategie byla jasná. Předmáčet boilies v boostru, znovu jsme zkoušeli nové ekoboilies. Krmili jsme kobrou kolem montáže, ale tentokrát jsme tam házeli i pár spombů. Tato metoda nebyla pro nás moc typická, takže jsme doufali, že to přinese úspěch. Po ani ne dvou hodinách Ondrovi přichází neuvěřitelný chrčák. Kapr byl chytrej, ale nakonec se nám ho podařilo zdolat. Byl z toho neuvěřitelný lysec s obrovskýma šupinama na těle.

unnamed (4)

unnamed (3)

Netrvalo to ani hodinku od Hapiho neuvěřitelného kapra a rozjíždí se prut i mně. Byl to dlouhý boj, ale nakonec se mi ho podařilo zdolat. Kapr měl přes 16 kilogramů. Neuvěřitelná stará vytřená jikra. S blížícím se večerem přišel čas na dokrmení. Bohužel tuto noc nic nepřišlo. Další den se šíleně rozpršelo a my jsme doufali, že to přinese nějakou pěknou rybu. Vzápětí se Hapimu rozjíždí prut. Další šílený bojovník s torpédovitým tvarem, který atakoval hranici 13 kilogramů. Do konce dne se nepovedlo nic velkého.

unnamed (2)

Další den se udělalo tropické počasí a my jsme se rozhodli, že změníme dva pruty na montáž ronnie rig. Oba jsme vsadili na naši nejoblíbenější popku ŠVESTKA. Tato změna přinesla velké úspěchy. Hapi přes den na tuto montáž vytahuje krásného 12 kilového šupíka. Mně se k večeru rozjíždí taky ronnie a po ukrutném boji vytahujeme dlouhého kapra, který vážil neuvěřitelných 15 kilogramů. Neskutečná radost, dvě takové velké ryby ze svazové vody. V následujících dvou dnech jsme se moc nemohli dostat k rybě kvůli hodně překážkám ve vodě. Pokud jsme rybu otočili od překážek, tak to byl násaďák. 

unnamed (1)

Na poslední noc jsme montáže vyměnili na samotné koule. Já jsem dal panáčka DARK WARRIORA s popkou ŠVESTKA. Ondra vsadil na svoji oblíbenou kombinaci RED QUEEN s popkou ANANAS. Před půlnocí se mi rozjíždí prut s krásným lyscem, který měl hrubo přes 14 kilogramů. Toto byla pro mě neuvěřitelná tečka této výpravy. Ondra doufal, že vytáhne kapra přes magickou hranici. Bohužel do konce už nic nepřišlo. Totu výpravu hodnotíme za úspěšnou, podařilo se nám oboum vytáhnout pěkné kapry.            

unnamed

Za tým CARPSTORY Sam a Hapi