Deštivé Labe

Na poslední chvíli Začátkem května jsem podnikl 3 denní výpravu na řeku Labe. Počasí mi nehrálo vůbec do karet. Po týdnu kdy teploty dosahovaly 20°C a bylo slunečno, mělo přijít ochlazení a déšť. To mě ale neodradilo. Zkusit se to musí. 

KS1

Po příjezdu putovaly montáže co nejrychleji do vody. Jedním prutem jsem zkoušel chytat pár metrů od břehu, tak jako všude. Druhý putoval na hranu koryta. Oba pruty jsem krmil kombinací Boilie Crazy Fruit a Red Queen, kterého do vody za víkend letělo cca 10-12kg. První den nic nepřinesl. Druhý den přinesl vydatný déšť,který přetrvával po celou sobotu a pokles teploty o více než 10 stupňů.

ks2

S tím jsem ale počítal. Rozhodl jsem se najít nové místo na dně. Našel jsem si asi 3-4 metry hlubokou jámu, kam jsem začal pokládat svůj pravý prut. Odpoledne přišla razantní jízda na novém místě, bohužel pro mě když jsem zvedl prut z vidliček, na druhém konci už nic nebylo. V neděli se počasí uklidnilo a mohl jsem si užít i trochu slunce,které jsem po deštivé sobotě rád uvítal. Po obědě přišel čas balení a já už byl smířený s tím že ne pokaždé to vyjde a já pojedu domů bez ryby. I když to bude znít jako klišé....

ks+3

Už jsem skládal bivak, když v tom se mi rozezněl opět pravý prut. Po 15 minutovém souboji se mi podařilo podebrat nádhernou zdravou jikernačku o váze 14kg. V tu chvíli mě dost mrzelo že už musím odjíždět, protože z ní boilies teklo a šlo vidět že už se nějakou dobu krmila na mém místě. O to větší chuť ale budu mít se vrátit!

 KS4

Za Carpstory team Kuba.