Další zářez na pažbě!

Další zářez na pažbě!

„Co nevidět jsem zase zpátky!“, těmito slovy jsem se naposledy loučil se svou oblíbenou svazovou vodou a následně je také dodržel. Netrvalo dlouho a opět stojím na břehu s cílem přelstít další z místních šupinatých obyvatel.

20190417_185500

Držel jsem se staré osvědčené taktiky v domnění, že vše bude fungovat jako vždy. Opak byl pravdou. Několik ztracených ryb po sobě, mezi kterými byly i opravdu velké exempláře, vydráždilo mé nervy natolik, že prut skončil v rákosí a já v doprovodu několika velmi peprných nadávek přemýšlel, co je špatně. V tu chvíli jsem si vzpomněl na citát, který jsem nedávno četl – „Lepší špatný den na rybách, než dobrý den v práci“. Tato myšlenka mi vrátila sebevědomí a chuť bojovat dál.

20190420_142842

Nebyla by to kaprařina, aby nepřišel moment, který všechny ty nešťastné předešlé zahalí stínem minulosti a na vaší tváři vykouzlí úsměv. Přesně tento moment přichází v odpoledních hodinách v podobě opatrného záběru. Háček konečně sedí jak má a já po dlouhém souboji podebírám krásného 12-kilového šupinatého veterána, kterému chybí jedno oko. Radost by se v té chvíli dala krájet! Šupináče rychle fotím a následně vracím zpět do jeho vodního světa. Děje se však něco nečekaného. Kapr se po několika metrech otáčí a vrací přímo k mým nohám, kde se následně zastavuje a nechává znovu chytit do rukou, jako by se chtěl znovu rozloučit. Naprosto neskutečný moment, který bych přál zažít každému slušnému rybáři. Se slovy ať se opatruje ho znovu pouštím a jednooký veterán již nadobro mizí v hlubinách.

20190420_143255

Kaprovi zachutnal panáček z BOILIES CRAZY FRUIT a POP-UP BANÁN, který byl ještě obalený v JÁTROVÉ OBALOVAČCE.

I když se zrovna nedaří je potřeba bojovat dál, dříve nebo později přijde den, kdy se vše zúročí a bude vám dopřáno!

20190417_185420

Mějte se fajn a věřte tomu, co děláte! Ať to jezdí!

P.S.: O týden později jsem se opět vypravil na místo činu, tentokrát na dva dny. O tom, co jsem zažil, se dozvíte v další zprávě od vody :) 

20190417_152726

Za Carpstory team

Radek Pavelka