TRPĚLIVOST PŘINÁŠÍ RŮŽE

Po minulé úspěšné vycházce jsem si řekl, že se na místo činu musím vrátit co nejdříve. A skutečně se tak stalo. Netrvalo dlouho a už jsem zase seděl u své oblíbené svazové vody s cílem tentokrát přelstít některého z větších obyvatel tohoto krásného revíru.

Je zde však jedno velké ALE. Voda, na které lovím je opravdovým testem nervů pro kapraře. Kvanta a kvanta husté vodní trávy, která pokrývá téměř 90% celého revíru. To znamená neustálé čištění montáže a vlasce při každém stahování. Další překážkou je to, že se ve vodě vyskytuje příliš velké množství malých nasazených kaprů, kteří nástrahu atakují do pár minut po nahození a snižují tak pravděpodobnost ulovení tolik chtěné větší ryby.

IMG_20190321_211029_30020190322_125537

I přes všechny tyto podmínky jsem se nadále snažil. Malých kapříků na podložce přibývalo a vyhlídky nebyly příliš příznivé. Nepřestávající koloběh v podobě neustálého nahazování a dokrmování lovných míst přerušil po obědě opatrný padák. Ihned po záseku jsem cítil, že se to konečně podařilo! Kapr z té lepší kategorie konečně zabral. Následovalo překvapivě klidné zdolávání a po pár minutách boje končí mohutný tmavý šupináč v síti mého podběráku. Radost je obrovská! Po odečtení saku váha ukazuje rovných 11kg, což považuji na tuto dobu za skvělý výsledek. Pořizuji pár rychlých fotek na památku a poté už šupináč majestátně odplouvá zpět do své vodní říše!

POP-UP v příchuti BROSKEV spolu s PVA MIXEM KOŘENÍ na návazci Ronnie Rig odvedla svou práci opět dokonale! K montáži jsem po každém záběru kobrou přihazoval 10 kuliček atraktivního BOILIES CRAZY FRUIT, i to bylo jistě součástí cesty k úspěchu. Do konce této vycházky zdolávám ještě několik menších kaprů. To mě ale vůbec netíží a s úžasným pocitem, že jsem zdolal rybu, pro kterou jsem si přijel, mohu odjíždět domů.

Už teď mé myšlenky opět směřují k tomuto úžasnému revíru a v blízké době se na něj určitě vrátím, zkusit znovu své štěstí.

20190320_07410520190320_131354_1

Kaprařina přináší často kromě radosti i mnohá úskalí, která musí člověk překonat, aby dosáhl toho, po čem touží – ulovení velkého kapra.

Užívejte si rybaření a hodně štěstí u vody!

Za Carp Story TEAM

Radek Pavelka