První ostrý test CarpStory.

První ostrý test CarpStory.

Měl jsem volný víkend a tak jsem vyrazil s kamarádem na ryby na jednu z nových soukromých pískoven v okolí Hradce Králové, kde jsem chtěl poprvé pořádně otestovat nástrahy od Carp Story.

R1

 Dle slov správce je nejčastější rybou kapr o váze 9 až 12 kg. Vzhledem k tomu, že ani jeden z nás zvolenou pískovnu neznal, vytáhl jsem sonar a zmapoval si prostor před naším místem. Po nalezení zajímavé hrany jsme zakrmili a zavezli pruty.

Zvolil jsem kombinaci Švestkové pop-up a dipované boilie Dark Warrior, na další prut dvě koule novinky Red Queen a na třetí  prut pop-up šveska na Ronierig.

Okolo druhé hodiny ráno mě ze spacáku vytáhl menší kapřík o váze okolo 6kg, kterému zachutnala pop-up s příchutí švestky.

R3R2

Po zdokumentování úlovku a ošetření ranky po háčku jsem šupíka vypustil zpátky do vody s přáním, ať mi pošle staršího brášku.

Mé přání bylo vyslyšeno. Při svítání, kdy se opět rozjel prut, kde byla nastražena novinka Red Queen . Po krásném souboji zdolávám dalšího šupíka o váze atakující 12kg.

Celý sobotní den panovalo větrné, ale slunečné počasí, které žádný kontakt s rybou nepřineslo.

K večeru se počasí uklidnilo a hladina pískovny byla jako velké zrcadlo. Na sobotní noc jsem nalíčil  pop-up Švestku s dipovaným Dark Warrior, pop-up Oliheň s dipovaným Crazy Fruit a na třetí prut opět dvě kuličky Red Queen, která se osvědčila předchozí noc.

Bohužel ani noc nepřinesla žádný kontakt, za to se nám naskytl hezký pohled na úplněk odrážející se v klidné hladině.

R4

Víkend utekl jako voda a byla tu neděle ráno. Okolo šesté ráno mi jen párkrát pípnul příposlech a tak jsem vyběhl zkontrolovat pruty. Vše se tvářilo jako přejezd od ryby, tak jsem tomuto prutu nevěnoval pozornost. Sedl jsem si do křesla a užíval si východu slunce. V tom se mi rozjel prut s panáčkem Oliheň a Crazy Fruit. Po dalším krásném souboji je na podložce další z místních šupíků s váhou přes 9kg.

R5

Po vypuštění tohoto kapra jsem si všiml, že prut, který se tvářil jako pouhý přejezd je úplně jinde než byl. Hned po zvednutí prutu ze stojanu bylo jasné, že  je na konci další ryba. Tou byl další krásně rostlý šupík o váze lehce přes 9kg, který zabral na panáčka Švestka a Dark Warrior.

R6

Blížilo se poledne, kdy končila naše doba rybolovu a já začal balit vybavení. Těsně před koncem rybolovu opět zabodoval panáček Švestka a Dark Warrior. Výsledkem byl další krásný šupík.

R7

Při pouštění tohoto kapra se opět rozjel další prut s pop-up Švestka. Krásnější rozloučení s touto pískovnou jsem si přát nemohl. Závěrečnou radost mi udělal jediný vytažený lysec o váze opět přes devět kilogramu.

R8

 

Těchto šest krásných ryb a zprávy o úspěších ostatních rybářů na pískovně mě přesvědčilo o kvalitě produktů Carp Story.

Všem čtenářům a kolegům z týmu přeji mnoho úspěchů u vody a Petrův zdar!

 Za tým Carp Story

Roman Schneberger