Pokořené osobáky

Pokořené osobáky
 
Ahoj, hned co jsme se vrátili se Samem ze závodů na Potštátě, jsme jen přesunuli naše vybavení do druhého auta a čekala nás cesta přes celou republiku na naši další rybářskou výpravu. Na revír jsme přijeli pozdě v noci, takže jsme pouze postavili bivaky a trochu jsme se prospali. Ráno jsme začali všechno připravovat, našli jsme si své lovné místa, na které jsme trochu nakobrovali předmočené boilies Red Queen a Dark Warrior.
 
IMG_4961IMG_4987
 
Nechtěli jsme krmit moc, proto vždycky jen pár koulí k montáži a přišlo čekání. Prvního záběru jsme se dočkali večer, když Samovi přišla pomalá jízda. Hned bylo jasné, že to bude super ryba, pomalu si brala z cívky metry a metry vlasce a jela pryč. Po dlouhém souboji jsme dostali kapra na podložku a byli jsme zvědaví kolik ukáže váha. Ta se zastavila až na úžasném čísle 19,4 kg. Samův nový osobák na 24 mm Warriora v pastě.
 
IMG_4885IMG_4987
 
Namlsaní z první ryby jsme se těšili na první noc, ta bohužel nepřinesla jediný záběr, ale my pořád věřili svojí taktice- pár koulí k montáži. A pak to zase přišlo a tentokrát na Red Queenku, nádherný desetikilový lysec, ale to bylo zase na dlouhou dobu vše. Pak až v noci přišel konečně záběr i mě a já si vytáhl taky lysce, tentokrát rovných 13 kg. Přišel den a já jsem viděl, jak nám kolem břehu jezdí velcí amuři. Převázal jsem tedy prut na moji oblíbenou banánovou popku k tomu malé pva s Pva Mixem koření a už to tam letělo. Vyšlo to a já chytl úžasného amura 12 kg, můj nový osobák! Během 20 minut další záběr a tentokrát 12,7 kg, takže jsem překonal svůj, ani ne hodinu starý, osobák v amurech! Do večera jsem chytl ještě pět ryb, ale to už byli amuři okolo 60 cm.
 
IMG_4864IMG_4768
 
Vyšel z toho suprový zážitek s amurama. Do konce výpravy už jsme ale pořádnou rybu neuďelali. Naše krmné místa fungovaly skvěle, záběry začaly chodit pravidelně, ale všechno byli kapři okolo 5 kg. Na poslední noc jsem proto zkusil 2x 24mm Red Gueen 5 cm pod háčkem, ale to žádný záběr nepřineslo. 
 
 
Za tým Carp Story Ondra.