MISTROVSTVÍ REPUBLIKY JUNIORŮ 2022

Čau, v půlce dubna jsme se zúčastnili závodů MISTROVSTVÍ REPUBLIKY JUNIORŮ 2022, které se konaly na Katlově. Hlavní výhrou je postup na European carp champion for juniors. Na začátku nás čekala nejdůležitější část závodů a to bylo losování. První se losovalo, ve kterém pořadí se bude losovat hlavní místo. V tomto losování jsme vytáhli číslo 3. I přesto, že to nebylo úplně ideální, tak v hlavním losování jsme vytáhli jedno z nejlepších míst na Katlově, což bylo molo číslo 1.

IMG_0556

Hned jsme věděli, že můžeme bojovat o dobrém umístění. Přesunuli jsme se na místo a připravili jsme si věci na start závodu. Do těchto závodů jsme si vzali boilies Red Queen a Pirát. Hned po přibližně čtvrthodině dostáváme první záběr a v průběhu zdolávání dostáváme další jízdu. Úspěšně jsme zdolali oba kapry a máme z toho první body- startovní double. Ryby nebyli moc velké, obě ryby okolo 14kg.

IMG_0561

Po puštění jsme mohli čekat na třetí bodovanou rybu. Další záběr dostáváme zhruba do hodiny. Tato ryba už byla o něco lepší než předchozí dvě. Finální váha této ryby byla 16,87kg.

IMG_0595

Super start a teď všechny 3 ryby přepsat na větší. Vítr nahnal velké ryby před nás a netrvalo dlouho a dostáváme další záběr. Už v podběráku víme, že budeme přepisovat jednu rybu. Této rybě bylo naváženo 17kg rovných.

IMG_0563

Přes den foukalo přímo proti nám, takže jsme nemohli vůbec krmit. K večeru už nebyl takový vítr a mohlo se začít trochu krmit. Na krmení jsme používali předmočené boilies různých průměrů. Bohužel byl pořád lehký vítr, proto jsme museli zvolit variantu spombovat. Pár spombů před nás stačí. Přicházela první závodní noc, vše jsme připravili. Bohužel se nám nepodařilo chytit přepisovou rybu, ale měli jsme šest záběru. Všechno to byla stejná sorta ryb okolo 13kg. Dopoledne se nám podařilo přepsat kapra na 14,32kg a od této ryby se pro nás voda umlčela až do večera. Hned se setměním se nám podařilo chytit další budovanou rybu, která měla 14,43kg.

IMG_0579

Tato ryba nám nestačila na první místo, takže jsme byli pořad na druhé příčce. Zhruba po hodině dostáváme další záběr a už z toho je mnohem lepší ryba, která nás posunula na první místo. Tato ryba měla 18,75kg.

IMG_0576

Super ryba a super začátek druhé noci. Přes noc se nám zase podařilo chytit pár nepřepisových ryb. Nad ránem dostáváme opatrný záběr a v podložce máme zatím naši největší rybu, která vážila 19,03kg. Bomba ryba, která nás posouvá blíž k výhře. Do konce závodu se nám povedlo chytit jednu 15kg rybu, ale potřebovali jsme na přepis rybu 17+kg.

IMG_0575

Těsně před koncem závodu tým naproti chytl rybu 20+kg, která nás nijak neohrozila. Náš tým se mohl radovat z výhry a postupu na Evropu. Dohromady jsme chytili 17 kaprů a z toho pouze 5 ryb přes 15kg. 

Už se těšíme na konec května, kde nás čeká mistrovství Evropy v lovu kaprů pro juniory.

IMG_0585 

Za tým Carpstory Sam,Jarda a Fanda