Kvalifikace na ECCHJ 2019

Ahoj, ve dnech 18.-21. dubna jsme se s Honzou účastnili kvalifikace na ECCHJ, která se konala na Katlově. Závodu jsme se účastnili už loni kdy jsme skončili 11, takže určitě jsme měli co zlepšovat. Vylosovali jsme si číslo 5 věděli jsme, že to není žádná topka, ale věřili jsme si, že nějaké ryby nachytáme.

IMG_4052_1IMG_4098_1

Přesunuli jsme se na místo všechno jsme připravili a v 5 odpoledne přišel start. Neuběhlo ani 20 minut od startu a mi měli první záběr bohužel to nebyl kapr ale velký lín. Před námi byla první noc, kdy se nám nepodařilo udělat žádný záběr. Přihází den a my vidíme jak se v dálce před námi ukazují kapři na hladině není co řešit dva pruty tedy zkoušíme přes den na zig rig. Celý den jsme ty kapry viděli, ale záběry prostě nepřicházeli byli jsme z toho už trochu smutní, ale museli jsme makat dále nic nebylo ztracené věděli jsme, že tam ti kapři jsou.

Před námi byla druhá noc a v 5 ráno konečně přišla jízda a my vytáhli kapříka 8,11 kg. Není to žádný obr, ale konečně máme body a pořád dost času. A kolem 4 odpoledne přišla další jízda a byl z toho krásný lysec 12.86 kg a už jsme byli průběžně na 9. místě.

IMG_1290IMG_1292

Před námi byla poslední noc a my věděli, že potřebuje chytit pořádnou rybu, aby jsme ještě mohli zaútočit na bednu. A co se nestalo v 22:00 to přišlo a na podložce leží náš vysněný kapr teď ještě kolik ukáže váha. Ta se zastavuje, až na neuvěřitelném čísle 22,43 kg. Můj nový osobák nás posouvá na průběžné 4. místo a o půl kila překonáváme největší rybu závodu. Ještě jedna ryba okolo 14 kg a jsme na bedně.

IMG_1291

Bohužel v noci jsme po půlhodinovém souboji jsme o jednu rybu přišli. Nad ránem přichází další jízda, ale kapřík měl jenom 8,89 kg nikam se neposouváme. Do konce pořád zbývají nějaké 3 hodinky pořád doufáme v tu správnou jízdu a hodinu před koncem fakt přihází. Bohužel kapr měl pouze nějakých 7 kg a to už nic neřešilo nakonec jsme skončili na suprovém 5. místě z 18 a s největší rybou závodu!!!

IMG_1293