Jarní pohodička s Red Queen

Jarní pohodička s Red Queen

V letních měsících trávím veškerý volný čas, jak jinak než u vody. Ať s pruty nebo bez, u vody se cítím nejšťastnější. Nedaleko mého bydliště mám k dispozici soukromou Pískovnu, kde chytám kapry už dlouho a neustále mě překvapuje, jaké ryby plavou v tak malé vodě.

 Za jednoho letního odpoledne jsem se opět vytratil z domova a vyrazil jsem k mé oblíbené vodě se zchladit. S sebou jsem si vzal jeden prut, co kdyby náhodou mě zlákali skákající kapři.

 

Bez názvu

Byl slunečný den, kdy ryby zrovna moc nebraly, a jen se ukazovaly na hladině. Byl jsem opět na hrázi a provozoval jsem svou „pohodičku“ a rozhodoval jsem se, i přes zjevný nezájem ryb, co bych jim nastražil dobrého pod háček. Napadla mě jasná volba, a to nasadit naše boililes, mými kolegy osvědčenou a pro mě zatím neznámou, Red Queen a k ní ještě přidat naše Pop-up s broskvovou příchutí.

 

1

 

Zvolil jsem tedy panáčka – jednu lehce seříznutou kuličku 24mm RedQueen s 16mm popkou broskev v esenci. Ryby byly rozplavané po celé ploše Pískovny a rovněž i u hráze přímo přede mnou. Byl zde poměrně klid a tak jsem své vybrané místo proházel pár kuličkami a nahodil jsem asi 3 metry přímo před sebe.

Po necelé hodině mě uchvátil pohled na skákající signalizátor a následovala zběsilá jízda, v tuhle chvíli pro mě zrovna nečekaná. Můj panáček zlákal krásného šupinatého kapra o váze 10kg. Tímto okamžikem si u mě toto boilies získalo velkou pozornost a důvěru a zasloužilo si také zařadit mezi mou oblíbenou nástrahu.