Boilies cup na Potštátské Hartě

Čau, na začátku července jsme se s Hapim za tým CarpStory vydali na padesáti hodinové závody, kterých se zúčastnilo 15 týmů a závodilo se na 3 největší ryby nad 5kg. Na těchto závodech jsme společně byly už před dvěma roky a tenkrát jsme skončili na 4. místě přičemž jsme o bednu přišli 2 minuty před koncem. Takže cíl byl jasný zlepšit se a tu bednu urvat za každou cenu!! 

unnamed

Na večerním losování jsme vylosovaly místo 11. Žádné velké nadšení. Bylo to místo u hráze s velmi malým sektorem, protože nás obklopovali týmy z hráze, ale pozitivum to mělo, protože právě z hráze jsme chytali my před dvěma roky a věděli jsme tedy jak před nám vypadá dno a na co tady chytat. Před námi byla hloubka přes 5 metrů. A taktika zůstala tedy stejná jako předminulý rok. Přes den zig rig půlmetru pod hladinou a na noc koule na dno. 

Závody začali v 10 ráno. Hned nahazujeme 3 pruty na ziga a jeden zkoušíme podél břehu ve zhruba metrové hloubce na dno. Začátek závodu byl na celé přehradě od ryb hodně opatrný. Ve 2 odpoledne mi přichází první jízda a je z toho první budována ryba. Bezva start do závodu. Tato ryba měla 7,6kg. Což vzhledem k velikosti ryb na této přehradě je docela dobré. A průběžně jsme byli 1.

unnamed (1)

Do konce dne jsme bojovali s nebodovanými kapry. Doufáme že noc to změní, ale bohužel se nám nic nepovedlo. 

Hned brzo ráno přehazujeme pruty zase na zig rig montáže. Chvilku po polední dostává Hapi záběr a ryba v podběráku vypadá, že by mohla mít nad 5kg. A je to tak!! Váha rozhodčího ukazuje 6,2kg a to nás zase přibližuje k vysněné bedně.

unnamed (2)

Jenomže od této doby nám to začalo mlčet. Týmy okolo začaly chytat spousty ryb, ale nebyli to bodované ryby. Věděli jsme, že je to jen otázka času, kdy se chytnou budované ryby. Před noci zjišťujeme, že se na mělčině chytla ryba přes 12kg a my jsme v ten moment byly tak na 4-5 místě. Nutně potřebujeme v noci chytit rybu okolo 10 kg, aby jsme mohli myslet na bednu. 

Večer chystáme více krmení  a rozkrmujeme dvě místě podél břehu. Modlíme se ať to v noci začne jezdit. A ano!! Před půlnocí přichází první záběr jenomže ryba měl 4,9kg, ale nevadí makáme dál.

unnamed (3)

Kolem 1 ráno dostává Hapi další záběr a tentokrát to je bodovaná ryba dáváme jí do saku na ráno pro rozhodčího. Stále ale potřebujeme jednu větší rybu. Ve 4 přichází jízda a po delším boji máme v podběráku konečně kapra kterého jsme tak potřebovali!! Přichází rozhodčí a jdeme vážit. První jde na řadu ten větší a ryba měla parádních 9kg a už tato ryba nás posunula na 2 místo. Druhá ryba měla 6,7kg a to znamenalo přepsat rybu o půl kila. 

unnamed (4)

Do konce závodu ještě spousta času další kapr okolo 10kg by nás vystřelil na 1. místo. To se nám nepodařilo ale byly to obrovské nervy až do poslední minuty. Nakonec jsme udrželi neuvěřitelné 2.místo!!! Bomba první pohár ze závodu kdy jsme chytali společně. My už se těšíme na další ročník těchto závodů. 

Za tým CarpStory Hapi a Sam