Podzimní listí velkou rybu jistí...

 

Konečně po delší době jsem se opět vypravil na ryby. Tentokrát na vodu, kterou dobře znám z minulosti, a kde se mi už dříve povedlo nachytat pěkné kapry. Šel jsem na místo, kde hned u břehu hloubka padá do skoro 5 metrů a dno je zde převážně bahnité. Jenže já věděl, že zhruba 80 metrů přede mnou je malá štěrková lavice, na které jsem chtěl chytat. Hned jsem si lavici našel a nakrmil jsem si na ní zhruba kilo boilies. Pod háček jsem zvolil 20mm Dark Warriora s 16mm popkou Oliheň v esenci a na druhý prut jsem dal novinku balanced boilies Dark Warrior 20mm.
 
IMG_0561
 
První záběr na sebe nenechal dlouho čekat a po pár hodinách jsem chytl prvního menšího kapříka. Super start teď' už jenom větší. Začíná první noc na večer už jenom trochu dokrmuji předmáčeným boilies. A doufám že něco přijde. V noci nic, ale s rozedněním mě v bivaku budí příposlech, jak jenom jednou pípnul, rozespalý otevírám oči a koukám na pruty. Vidím jak jeden ze swingerů je úplně nalepený k prutu jdu se tam teda podívat přizvednu prut a v rukách se mi to rozjede. Po pár minutách je kapr konečně u břehu a nevypadá vůbec špatně. Na podložce se nestačím divit tohle je ta ryba pro kterou jsem přijel! Váha nakonec ukázala 18,5kg paráda!.
 
IMG_0558
 
 
Při focení zjišťuji, že toho kapra znám. Hned projíždím fotky a doopravdy je to on. Chytl jsem ho už před dvěma roky tehdy na 16kg. Parádní shledání! A jestli si dobře pamatuju tak i na stejnou nástrahu Warrior + popka oliheň mu asi chutná. Po ránu už pruty mlčí no okolo 2 odpoledne přichází další jízda. Je z toho kapr okolo 13kg.
 
IMG_0559
 
Pěkný šupík. Na novinku balanced. Přede mnou je druhá noc a jelikož se vítězná taktika nemění opět dokrmuju pouze předmočené kuličky. A tajně si přeji ještě jednoho velkého kapra. V půl desáté v noci přichází razantní jízda. Pouze přizvedávám prut a snažím se rybu brzdit no moc se mi to nedaří. Ryba jede hodně rychle pryč. Začínám se bát, že tohle už nedokážu otočit a někde ve vázce o ni přijdu. Pak se konečně zastavuje a já mám konečně šanci ji trochu přitáhnou, jenže po chvilce přichází druhý výpad. I ten se daří zastavit a po zhruba čtvrt hodině boje už je ryba pár metrů přede mnou. Najednou se na hladině objevuje obrovské tělo a mě se začínají třást kolena. Na štěstí se mi ho daří podebrat.
 
IMG_0560
 
Když jsem ho viděl na podložce věděl jsem, že tohle bude 20+ beru váhu párkrát se nadechnu a....... 22,10kg!!! YEEEES zakřičel jsem si do tmy. Neskutečná radost po více jak roce mám zase dvacku na břehu. Po takové rybě se mi jen těžko usínalo. Další den se daří vytáhnout ještě další parádní rybu 16kg a to už bylo pro tuhle výpravu všechno. Poslední noc už nic nepřišlo, a tak jsem se mohl alespoň hezky vyspat s pocitem splněné mise.
 
Za tým CARPSTORY Hapi!