Podzim na Katlově

Podzim na Katlově
 
V půlce listopadu jsme se společně se Samem vydali na Naší poslední letošní společnou výpravu, s cílem vytáhnout si nějakého pěkného podzimního kapra. Ovšem po příjezdu k vodě to vypadalo spíše na lyžování než na rybaření, kolem rybníka byl sníh a teplota -2°C.
 
 IMG_2057IMG_2059
 
O to větší zážitek je, ale před námi. Všechno vybavení nakládáme na lod'ku a přesouváme se na naše místo. Před námi je první noc. Dva pruty vyvážíme na protější stranu a dva nahazujeme. Bohužel nic nepřišlo. Druhý den se probouzíme do obrovského větru v nárazech až 60 km/h. Prakticky celý den zůstáváme schovaní v bivaku a čekáme, že se to uklidní.
 
 IMG_2058IMG_2061
 
Na štěstí se tak stalo a před soumrakem se počasí trošku zlepšilo a my se rychle snažíme využít chvilky před tím než padne tma. Měníme návazce zavážíme přikrmujeme at' můžeme jít s tím nejlepším pocitem se schovat před větrem, deštěm a sněhem do bivaku. Druhou noc okolo jedné ráno mě konečně probouzí něco jiného než dunění větru a padání kapek na bivak můj příposlech!!
 
 IMG_2060
 
Co nejrychleji vybíháme k prutu a po zhruba půl hodině už máme na podložce našeho prvního kapra o váze 14,5kg. Rychle udělat pár fotek a kapra pouštíme zpátky. A okolo šesté ráno dostává brutální jízdu i Sam, když se kapr ukázal u břehu bylo jasné, že se jedná o rybu jiného kalibru. Váha nakonec ukazuje 19,2kg neuvěřitelná radost!! Jeho nový osobák a ještě k tomu v takových podmínkách.
 
 IMG_6100
 
Přes den se nám záběry nedaří dělat, a tak doufáme, že poslední noc přinese opět nějakou rybu. A taky, že ano ve dvě ráno dostávám jízdu a začínám zdolávat kapra. Zároveň rozjíždí i Samův prut. Oba kapry se nám daří vytáhnou a my máme double a opět krásné ryby moje 15,5 kg a Samův další obr 19,1kg!! A to nebylo všechno za úsvitu mi přišla další jízda a byl z toho náš rozlučkový kapr o váze 14,5kg. Prostě super výprava!! Samovi dvě ,,devatenáctky" přišli na  24mm Warriora s popkou a to celé obalené v pastě z játrového proteinu a moje ryby přišli na samotnou kuličku Red Queen, nebo v kombinaci s popkou taky v pastě z jater.
 
IMG_6067