75 hodin na Liščím jezeře

V termínu 4. – 8. 5. jsem se účastnil 75hodinových závodů konaných na Liščím jezeře.

Na tyhle závody mě vytáhl dlouholetý kamarád, který se již těchto závodů účastnil vloni.

Po krátkém zvažování jsem mu svoji účast potvrdil, slovo dalo slovo a v termínu 4. – 8. 5. jsme byli na místě.

K rybníku jsme vyrazili o den dřív kvůli vzdálenosti, která byla větší než 350 km. Konečně nastalo ráno před závodem a s ním i mé tolik neoblíbené losování míst, které bylo dvoukolové. Losem nám bylo přiděleno lovné místo číslo 8. Po přesunutí na místo jsme byli v rozpacích, protože nikde nebyl dostatečný prostor na bivak a velikost mola byla také spíše menších rozměrů. Nicméně jsme se s tím poprali a stojany umístili. Ve volné chvíli jsem konečně mohl zmapovat dno pomocí Deepera. Když jsem konečně domapoval dno, bylo mi z toho smutno. Před námi byla plochá bahnitá placka s maximální hloubkou okolo 1m.

32

Přisel start závodu a my své montáže nahodili a nezbývalo už než jen čekat. Čekání na první záběr se zdálo nekonečné a tak jsme si čekání zkracovali debatou a takovou mini soutěží mezi námi. Soutěžili jsme, kdo z nás nachytá více bodovaných ryb, zda já na Carp Story nebo kolega na konkurenční produkty. Na první bodovanou rybu jsme si museli počkat, až do 17 hodiny večerní, kdy se mi povedl krásný šupináč. Po něm však nastal další útlum a mi říkali, že budeme rádi, když na tomto místě skončíme v první půlce startovní listiny.

Po setmění se však začali dít věci. Během první noci jsme zdolali 5 bodovaných ryb a při ranních průběžných výsledcích jsme se našli na první pozici. Jak den postupoval, nám pomalu docházelo, že s rybami to v této době horké nebude a budeme rádi alespoň za jednu až dvě bodované ryby. O to víc budeme muset makat přes noc, kdy ryby najížděly do našeho sektoru.

Přes den, kdy se nám bodované ryby vyhýbaly, se naše pozice propadla žebříčkem až ke konci bodovací listiny. Ale co jsme nestihli přes den, jsme doháněli v noci.

46

Po noci jsme mohli zvážit tři bodované ryby. A protože pořadatel pro větší napětí neiformoval o průběžném výsledku, byli jsme jako na trní, jak že vlastně dopadneme a zda nám to bude stačit na bednu. Poslední dvě hodiny závodu, jsme pouze sledovali, jak každý team zdolává další a další ryby. Bylo nám z toho smutno a pomalu jsme se loučili s pěkným umístěním, protože nám to ani nepíplo. Konečně bylo 14:00 a ozval se výstřel ukončující závod a my začali balit veškeré věci. Po hodině a půl jsme byli sbaleni a přesunuli jsme se na vyhlášení výsledků, na kterém jsme byli velice nervózní. Jako vždy se vyhlašovalo od posledních míst. Bylo vyhlášeno místo páté, čtvrté dokonce i třetí místo a naše jméno zaznělo až při druhé pozici. A my jsme se začali radovat a slavit, že jsme obsadili krásné druhé místo. Voda sama osobě je krásná a plná vázek, které tento závod dělaly zajímavějším (přírodní džungle).

A jak dopadl závod mezi mnou a parťákem??