75. HODINOVÝ MARATON Liščí Jezero 2019

75.HODINOVÝ MARATON Liščí Jezero 2019

Jako loňský rok jsme se s kamarádem rozhodli zúčastnit závodu na Liščím jezeru v Chabařovicích. Po loňském úspěchu jsme se rozhodli neměnit strategii a nabalit si to samé, co se osvědčilo. Jen já sem udělal změnu a na zakrmení sem si vzal pelety DARK WARRIOR a CRAZY FRUIT ve velikosti 18mm.

Po příjezdu jsme se odebrali k losování, na kterém nám štěstí bohužel vůbec nepřálo.  Neměl jsem šťástnou ruku a vytáhl nám číslo 11, což znamenalo, že jsme museli počkat, jaké místo na nás zbude.  Čekání se zdálo až moc dlouhé a plné nervozity. Všechno se však chýlí ke konci a to samé platilo i pro naše losování. Ukázalo se, že číslo 11 se nám stalo osudným ve všech směrech, protože i naše místo bylo označenou toto číslicí.

IMG_2923IMG_2895

Po přesunu na místo jsme měli hodně smíšené pocity a po protažení Deeprem přišlo velké zklamání. Deeper nám odhalil, že v celém sektoru bylo mělko. Hloubka vody sahala od 90 do 110 cm a všude kolem nás se rozprostíralo bahno.

Zvolili jsme tři místa, které jsme prokrmili velkým množstvím partiklu a pelet. První místo jsme si vyhlédli u padlých stromů, druhé u ostrůvku a leknínů. Poslední místo pokračovalo podél břehu, který byl podemletý místy až dva metry.

Jako koncovou montáž jsem zvolil na jeden prut D – návazec s trnem, na který jsem umístil broskvovou plovku obalenou v játrovém těst. Na druhý prut klasický návazec s dipovaným  Dark Warriorem a ananasovou pop upkou a celé obaleno v testě  Dark Warrioru.  Kolega na své pruty dal panáčky od konkurenční firmy, za kterou chytá, a tak vznikl i druhý poněkud menší závod mezi námi -  a to, kdo nachytá více bodovaných ryb.

DS1

DS3

První bodovanou rybu jsme vytáhli až po dvanácti hodinách od začátku závodu. Tato ryba nás hned nakopla a rozjela pro nás nepředstavitelný kolotoč záběrů od bodovaných kapříků.

Chvíli jsme drželi i druhou pozici, ale s přicházející nocí se karty opět zamíchaly. Noc pro nás znamenala žádný záběr a my se postupně propadali a propadali. Jen jsme čekali na rozednění a další den, kdy k nám ryby opět naštěstí najížděly.

IMG_2895

DS2

Sedmdesát pět hodin závodu uteklo jako voda a mi stáli a čekaly na vyhlášení. K našemu překvapení jsme skončili na krásném třetím místě, které pro nás bylo dost uspokojivé vzhledem k našemu lovnému místu. A jak skončili minizávod mezi mnou a kolegou? Přechytal jsem kolegu jako loňský rok. Nejúspěšnější boilies  byl již zmíněný Dark  Warior s pop up ananas v obalovacím těstě.

Za CarpStrory team Dawe